1. דף הבית
  2. עבודות שיפוצים
  3. שיפוץ אמבטיה

שיפוץ אמבטיה


חדר האמבטיה הוא החלל בו אנו מתחילים ומסיימים את היום שלנו. הוא הלב החי של משטרי הטיפוח וההיגיינה שלנו ומרחב אישי חשוב וחיוני בבית. כדי שנוכל להרגיש בו הכי בנוח שניתן, עלינו להבטיח ששני עקרונות מרכזיים יבואו בו לידי ביטוי – פרטיות ואסתטיקה. אחרי הכול, זהו המקום בו אנו הכי חשופים ולכן, לאווירה שתהיה בחדר ישנה משמעות קריטית. בין אם החלטת לעשות שיפוץ כולל – מהצנרת שתחת הריצוף ועד לצבע על הקיר וקירות הזכוכית של המקלחון – ישנם שיקולים רבים שנכנסים לתחשיב. כדי לסייע לך לקראת התהליך המרגש, ריכזנו עבורך כאן כמה נקודות קריטיות שכדאי לקחת בחשבון לפני שנכנסים אל פרויקט שיפוץ האמבטיה.


מהם השלבים העיקריים כשאנחנו מבצעים שיפוץ אמבטיה?

שיפוץ אמבטיה אינו ככל תהליכי השיפוץ. זהו פרויקט שיש לו כללים משלו. יש כמה שלבים שמומלץ לעקוב אחריהם, ביחד עם אנשי המקצוע, כדי להימנע מעוגמת נפש, תקלות ושיפוצים חוזרים ונשנים הכוללים את תשתיות החדר.

קביעת נקודות חשמל ייעודיות

לפני הכל, חשוב לקבוע יחד עם הקבלן והחשמלאי את נקודות החשמל בחדר בהתאם למכשירי החשמל שנמקם: מכונת כביסה, מייבש, שקע לפן או למכונת גילוח וכדומה. כמו כן, אם מעוניינים להתקין חימום תת רצפתי, יש להחליט על כך מראש ולעדכן את בעלי המקצוע. כל שינוי לאחר שיפוץ חדר אמבטיה, בכל מה שנוגע לחשמל, עלול להביא לחציבה או קדיחה בקיר ומכאן לעלויות נוספות.

בחירה בסוג אריח מתאים

לא כל אריח שנראה בקטלוג מתאים לחדרים רטובים. יתרה מכך, לא כל חדר רטוב דורש את אותם תקנים. לדוגמה, חדר שזקוק לאיטום למים כמו סאונה או בריכת שחייה, דורש אריחים בתקן מחמיר מכיוון שמדובר בחללים שבהם הלחות והמים נוכחים באופן רציף וקבוע. לעומת זאת, חדרי אמבטיה, הם חדרים שנעשה בהם גם שימוש במים, אבל לא באופן אינטנסיבי כמו בבריכה. זאת מכיוון שיש לנו אפשרות לאוורר את החלל ולייבש אותו.

מהו התקן עבור אריחים?

שיפוץ אמבטיה וריצופה צריך לכלול אריחים ייעודיים עבור חדר מסוג זה. כל אריח שנמכר כיום מדורג בסולם RResistance, כלומר, התנגדות. התקן נע בין  R9 – R13, כאשר הספרה 9 מייצגת את רמת ההתנגדות הנמוכה יותר, זו המהווה את הסטנדרט לשימוש בכל חלל שאיננו רטוב (חדר שינה, סלון ועוד). החל מרמה 10 והלאה, עד רמה 13, נשתמש בחללים רטובים, בהתאם לצרכים של הדיירים. בבית בו הדיירים הם אנשים מבוגרים החוששים מהחלקה, מומלץ לבחור באריחים בעלי התנגדות גבוהה יותר מ-10 ולקחת זאת בחשבון במהלך שיפוץ אמבטיה. כמו כן, בית ובו ילדים קטנים או דיירים המתקשים, או מוגבלים בתנועה – גם במקרים אלו מומלץ לבחור בתקן גבוה של התנגדות להחלקה No slip- אנשי מקצוע רבים ימליצו לעשות שימוש באריחי גרניט פורצלן איכותיים במהלך שיפוץ אמבטיה, בזכות התקן הישראלי והעולמי המורה על ספיגה של פחות מ0.5%. אם בחרת עבור שיפוץ חדר אמבטיה באריחים שכאלה, חשוב לבחון האם אכן הם נושאים תקן זה.

בחירה באיש מקצוע

מומלץ לבחור באיש מקצוע בעל ניסיון שיפוץ חדר אמבטיה וחללים רטובים דומים. זוהי ממש לא משימה שכדאי לנסות בכוחות עצמנו, מכיוון שההיכרות המעמיקה של איש המקצוע עם חומרי האיטום הנהוגים בשוק ואופן השימוש בהם היא קריטית להצלחת הפרויקט שלך. מדובר בעניין שאין להקל בו ראש בשל הלחות בחלל וההשקעה הכספית שכרוכה בשיפוץ חלל מסוג זה. חומרים אלו כוללים חומרי סיכה, זפת מיוחדת, דבקים מתאימים ועוד. כדי להגיע מוכנים לבחירת איש מקצוע שכזה, מומלץ לערוך חיפוש קצר ולהתוודע למושגים נוספים מעולם שיפוץ האמבטיות.

החלטה על כמות הברזים והמנגנון המתאים

שיפוץ חדר אמבטיה דורש מחשבה מקדימה על ברזים. בדרך כלל נדרש ברז עבור מכונת כביסה, כיור, ברז שטיפה ומילוי מים ועוד. יש להחליט על כך מראש. בנוסף לכך, בחירה בסוג המנגנון שיוטמע בקיר – הלוא הוא האינטרפוץ. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי הצרכים ואופן השימוש, כדי שעבודת שיפוץ אמבטיה בסדר גודל כזה הכולל החלפת תשתיות, ישרת אותנו לזמן רב. בדרך כלל הבחירה היא בין אינטרפוץ 3 דרך או 4 דרך.

שמירה על מרווחים ותקנים בין כלים סניטריים

שיפוץ אמבטיה הוא שיפוץ שאנו עושים פעם אחת לתקופה ארוכה במיוחד (בשאיפה). לכן, בכל מה שקשור למיקום הכלים הסניטריים בחדר האמבטיה, מומלץ להתייעץ עם הקבלן והאינסטלטור שמבצעים את השיפוץ בפועל. מרחקים קבועים בין האסלה לקיר, ובין הכיר לאסלה נחוצים בשל סיבות טכניות וגם סיבות של נוחות השימוש. כמו כן, הקפדה על מרווחים ראויים בין חזית של כל אלמנט, קביעת מיקום הדלת והמרחב שהיא זקוקה לו כדי להיפתח בנוחות ועוד. יש משמעות רבה לקביעת הכיור ואסלה בסמיכות לקיר אחד, שכן מיקום כזה יקל משמעותית על תכנון התשתיות הקבועות בקיר.

אוורור

שיפוץ אמבטיה הוא שיפוץ של חדר רטוב ולכן – קיימת חשיבות עליונה לאוורור החלל. ניתן לאוורר באופן מכני, אך אם ישנה אפשרות לפתח בחדר האמבטיה, מדובר בפרט אידיאלי לתכנון. האפשרות לאוורור טבעי של החדר המהביל ביותר בבית תסייע להרחקת עובש ושחיקה. כמו כן, שימוש בצבעים ומשטחים המיועדים להתקנה בחדרים רטובים הם כאלה שכוללים את האיטום הדרוש שיסייע להם להחזיק מעמד במשך שנים מול הלחות התכופה בחלל. שיפוץ חדר אמבטיה סטנדרטי לוקח בחשבון שעם הזמן אולי יופיעו כתמי עובש בתקרה בשל הלחות שנספגת. לכן, נעשה שימוש בצבע ייחודי, אך יחד עם זאת, יש להקפיד לגשת לכל מה שקשור לעובש ללא דחיות ולנקות ולצבוע מחדש בהקדם.


כמה מילים על טרנדים עיצוביים

כפי שהזכרנו בסעיפים הקודמים, בכל הנוגע לריצוף כחלק מתהליך של שיפוץ חדר אמבטיה, קיימת הטכנולוגיה המתאימה שנמצאת תחת תו תקן של מכון התקנים הישראלי. לפני כל בחירה יש לוודא מול הספק כי אכן מדובר באריח שעומד בתקן התקנה בחללים רטובים.

לצד כל אלה, שיפוץ אמבטיה הוא הזדמנות לשחרר קצת את היצירתיות שלנו ולבחון סגנונות עיצוב חדשים וטרנדים קיימים. אלו כמה דוגמאות לטרנדים הפופולריים בישראל.

הסגנון המודרני

שיפוץ אמבטיה בקווים ישרים ונקיים, פאלטת צבעים מונוכרומטית, ריצוף וחיפוי של גרניט פורצלן בדוגמה נקיה וישרה. חדר אמבטיה בסגנון מודרני יהיה פרקטי ונעים לשהייה, אך העיצוב יורד עד הפרטים הקטנים – בחירת פרזול מתאים, חזית אחידה לכל ארון, משטחים נקיים ואף טקסטיל שעובד יחד עם העיצוב הקבוע. אם בחרת בסגנון הזה, מומלץ למקם את נקודות החשמל בהתאמה מושלמת לריהוט המיועד ולמכשירי החשמל, כדי לנסות ולהסתיר את הכבלים ונקודות החשמל עצמן, שלא "יפריעו" להשגת המראה הנקי. מומלץ לעבוד בתיאום מושלם עם החשמלאי והקבלן במהלך שיפוץ אמבטיה בסגנון מודרני, כדי להימנע מאותן טעיות קטנות.

הסגנון הכפרי

במקרה זה, שיפוץ אמבטיה ועיצובה יכלול משטחי עץ, פרזול ייחודי, ארונות משופשפים וטקסטיל נעים הם הכיוון. בכל הנוגע לריצוף, אריחים מצוירים או אריחי פסיפס יכולים להוסיף הרבה מאוד אופי לחדר האמבטיה. בכל הנוגע למשטחי עץ או ריצוף דמוי עץ, חשוב לוודא כי אכן מדובר במשטחים בעלי תקן להתקנה בחללים רטובים. כיום, ניתן להשיג פרקט למינציה ברמה גבוהה במיוחד, כזה שניתן להניח גם באמבטיה. מומלץ לבחור את הסוג המתאים ביותר בסיוע של איש מקצוע במקום.

הסגנון האתני

שיפוץ חדר אמבטיה כזה יעשה שימוש באריחים מצוירים בגוונים בוהקים יותר או פחות, כמו תכלת ואדום, צהוב וכחול – פיתוחים, פרחים ודוגמאות שאנו מכירים מהמזרח הרחוק או מכל תרבות אקזוטית אחרת עם סמלים שמושכים את העין. הנחת אריחים שכאלה צריכה להיעשות בחכמה כדי להימנע מתחושה של חלל מחניק. לכן, גם בחירת הכלים הסניטריים צריכה להיות בהתאם לחיפוי וריצוף הקירות.

הסגנון התעשייתי

רבים כיום מעוניינים לשלב בביתם את המראה התעשייתי בעיצוב הפנים. שיפוץ אמבטיה הוא הזדמנות נהדרת לבחון אותו. הסגנון התעשייתי מתאפיין בחשיפה של הקיר, בדרך כלל קיר בטון, שנותר חשוף ללא חיפוי. אלמנטים ממתכת ועץ משתלבים נהדר עם החומרים הגולמיים שנהוגים בסגנון זה. הצבעים יהיו בדרך כלל של לבן, אפור ושחור והטקסטורות הן חלק בלתי נפרד מהעיצוב. אם בחרת בסגנון זה, יש לזכור כי גם כאן חלים התקנים עבור שימוש בחומרים המיועדים לשיפוץ חדר אמבטיה, כלומר בחללים רטובים וחשוב לעקוב אחריהם כדי לקבל חדר אמבטיה משופץ, יעיל ומעוצב לטווח הארוך.


מתי נבצע שיפוץ קוסמטי בלבד באמבטיה?

לעיתים, במקום שיפוץ אמבטיה, כל שנדרש לנו הוא ריענון המראה הכללי של חדר האמבטיה כדי להיות מרוצים. במקרה כזה, כנראה שהתשתיות במצב מצוין ולא נדרשת החלפה, הממדים של חדר האמבטיה מתאימים ובאופן כללי, החלל עצמו עונה על כל הדרישות של בעלי הבית מכל בחינה. אז אם זה המצב ובכל זאת איפשהו שם מתחשק לך לחדש קצת – אלו כמה רעיונות לשדרוג חלל האמבטיה.


·       הכנסת צמחיה: את הטרנד הירוק ניתן להכניס למקלחת בקלות בעזרת צמחים אמיתיים שייהנו מהסביבה הלחה. צמחי בית כמו הסנסיווריה שאיננה זקוקה בהכרח לאור או להשקיה מרובה כדי לצמוח, צמח הפוטוס, או קקטוסים שונים וקטנים – כל אלה יכולים לשדרג את האווירה  מייד.

·       שינוי טקסטיל: החלפת וילון האמבטיה או החלון, ריענון שטיחים ומגבות – כל אלה יכולים להשתדרג בצורה של סטים מפנקים ואחידים שיתנו מראה מאורגן ומעוצב יותר.

·       הדבקת קרמיקה: אם רצית לתכנן שיפוץ אמבטיה שלם ובסוף הבנת שכל מה שצריך זה רק קצת שקט בעיניים – ייתכן ושינוי גוון הקרמיקה או האריחים עצמם יעשה את העבודה. כך, ניתן בתקציב קטן יחסית, לעשות שינוי גדול. אם הקרמיקה הקיימת קטנה וצפופה, ייתכן והדבקה של אריחים גדולים ובהירים יותר יגרמו לחלל להיות שלוו יותר. 

·       החלפת ברזים ופרזול

·       תאורה: לעיתים כל מה שנדרש הוא שינוי אווירה שמקורו בתאורה. אם עד היום השתמשת בתאורה לבנה וצחה – אולי החלפתה בתאורה חמה ומחמיאה יכולה לחולל פלאים. התקנת ספוטים רכים מעל המראה או שנוי גוף התאורה מתלוי לצמוד קיר – כל אלה יכולים לשנות את האווירה ולהעניק מראה חדש ומלא באווירה

אז אם כל מה שנדרש הוא קצת שינוי אווירה, במקום כניסה לתקופה של שיפוץ חדר אמבטיה, אפשר פשוט ליישם כמה מהצעדים האלו ולהנות מחלל חדש לחלוטין.


כיצד לבחור קבלן מתאים עבור השיפוץ?

כיום, בזכות מנועי החיפוש המושחזים של גוגל, ניתן למצוא ברגע אחד עשרות קבלני שיפוצים שונים בכל הארץ עבור שיפוץ אמבטיה. אספנו כמה טיפים שיכולים לסייע לך לעשות קצת סדר בעודף המידע ולהגיע לבחירה הנכונה ביותר עבורך.

המלצות אמינות

קבלן הבטוח בעבודתו ובניסיונו, לא יחשוש להפנות אותנו להמלצות מלקוחות קודמים. השאלות שנשאל לגבי עבודתו של הקבלן כאיש מקצוע – עמידה בזמנים, זמינות, שקיפות, אמינות, יחס ואחריות שניתנת על העבודה – ועמידה מאחוריה. 

בחירה בקבלן באזור המגורים

לא מדובר בקריטריון חובה אלא בכזה שעשוי להקל על התהליך ומפלס הלחץ. אם עבודת שיפוץ חדר אמבטיה מתבצעת בפתח תקווה והקבלן ממוקם בדימונה – כנראה שלא יינתן מענה מהיר לכל בעיה בשטח מצדו. לא כי הוא איננו מעוניין בכך, אלא כי נוכחותו הפיזית מתעכבת בשל המרחק. זמינות של קבלן בסביבת המגורים היא יתרון גדול במידת הצורך.

תיק עבודות

תמונות לפני ואחרי של שיפוץ אמבטיה הן אטרקציה שלמה. כאשר מדובר בבחירת קבלן לשיפוצים, חשוב לבקש לראות תמונות של מספר עבודות קודמות שהסתיימו. כך נוכל לשים לב לפרטים הקטנים כמו איכות הגימור ולמראה הכללי שהתקבל לאחר עבודת שיפוץ חדר אמבטיה.

יחס אישי

לכל קבלן יכולים להיות עשרות לקוחות בו זמנית. בין אם הגענו למשרד המתמחה בעבודות שיפוץ חדר אמבטיה או לאיש מקצוע פרטי, חשוב לקבל את היחס המגיע לנו כלקוחות המושקעים בשיפוץ ומבקשים את הטוב ביותר. יחס אישי יכול להתבטא בדרכים רבות – זמינות למענה בטלפון, הגעה למקום בו מתבצע השיפוץ במידת הצורך, שקיפות ועוד.

קשב וסבלנות

לכל לקוח המעוניין בעבודת שיפוצים כלשהי ובפרט שיפוץ אמבטיה צפות אינספור שאלות במהלך השיפוץ. אין כלל קשר להיקף השיפוץ הנדרש. מדובר בעניין טבעי שכן מדובר בתקציב גדול שהוקצה לשיפוץ, במטרד לא קטן והרבה מאוד הכנות ופרטים קטנים לאורך הדרך. אם לקבלן שבחרת יש הסבלנות והקשב לענות על השאלות ולהסביר את המהלכים הנדרשים לעבודה – כנראה שהגענו לקבלן מנוסה בעבודה מול לקוחות, אשר מבין את הכאבים והתסכולים סביב שיפוץ קטן כגדול, עבור לקוחותיו.

ניסיון

אין צורך בניסיון של עשרות שנים בתחום כדי לספק את הקריטריון הזה, אך מומלץ לשאול את הקבלן על ניסיון בתחום השיפוץ בו מעוניינים. אם מדובר בעבודת שיפוץ חדר אמבטיה – האם יש לו הניסיון הדרוש בעבודה בחללים רטובים?

עבודה עם בעלי מקצוע איכותיים

עם השנים, קבלנים אוספים את אנשי המקצוע והספקים עמם הם אוהבים לעבוד במהלך שיפוץ חללים רטובים כמו שיפוץ אמבטיה או כל חלל אחר לדוגמה, מסיבות רבות ומגוונות. המנהג הזה יכול לחסוך לנו זמן רב בחיפוש אחר בעלי מקצוע וספקים עצמאיים ואת התיאום בין כולם, משימה לא פשוטה כלל במהלך תקופת השיפוץ.

גמישות

אמנם, כפי שבדיוק הזכרנו בסעיף הקודם, לכל קבלן כנראה שיהיה את הספק או בעל המקצוע עמו הוא אוהב לעבוד. אולם, אם יש לך, כלקוח, בעל מקצוע מועדף – חשוב לדעת כי הקבלן יכול לגלות גמישות ופתיחות להזמנת עבודה עם מישהו שהלקוח שלו מרגיש בנוח.


לא להתפשר על פחות מהטוב ביותר

תוצאות השיפוץ שלנו ילוו אותנו לאורך שנים וינתבו את כל אופני השימוש שלנו בחללי הבית. אנו קונים כאן הרבה יותר משירות, אנו קונים את אורח ואיכות החיים שלנו. לכן, זהו לא הרגע להתפשר על בינוניות. כדי להבטיח שנוכל למצות את המיטב מהתהליך וליהנות מחוויית מגורים אופטימלית, חשוב שנבחר באנשי מקצוע מנוסים, אמינים ומיומנים עבור כל פרויקט שיפוץ חדר אמבטיה.


פתרונות יוצאי דופן

לאלו מכם שהמילה "סטנדרטי" מעלה להם את לחץ הדם, כדאי לחשוב גם על פתרונות יחודיים בעיצוב חדר האמבטיה. כחברה המתמחה בעבודות באבן טבעית אנו מציעים עיצובים יחודיים ויוצאי דופן. אחד מהם, מקלחון שבלולי נטול דלת שבנוי מאבן וזכוכית מחוסמת מופיע כאן באתר. 


הייטק יזמות וניהול שיפוצים מביאה עמה שנים רבות של ניסיון בפרויקטים מקיפים בכלל חללי הבית ומציעה פתרונות יצירתיים ומותאמים אישית במיזמי שיפוץ אמבטיה ייחודיים. עם ידע מקיף בעבודה עם אבן טבעית וצוות נרחב של אנשי מקצוע מובילים, אנו מסייעים לך לעצב מחדש את חוויית המגורים שלך.

לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כעת במספר 052-6309000, או להשאיר את פרטיך כאן באתר.


 

logo בניית אתרים