1. דף הבית
  2. עבודות שיפוצים
  3. שיפוץ בתים

שיפוץ בתים

שיפוץ בתים – רק עם אנשי המקצוע הנכונים בתחום 


כבר חודשים, אם לא שנים, שאנו מתכננים את השיפוץ שהבית שלנו כל כך צריך. המחשבה על השיפוץ יכולה מהקרמיקה במטבח שקצת נמאסה עלינו, ממגזין עיצוב שעשה לנו חשק, או פשוט מצרכים של דיירי הבית שהשתנו עם השנים. בכל מקרה כזה או אחר, עבודות שיפוץ בתים נפרסות לרוב על פרק זמן לא מבוטל וכוללות אנשי מקצוע רבים. כדי להקל עליך את התהליך בבחירת אנשי המקצוע הנכונים והדרך הנכונה לחפש אותם – הכנו עבורך את המדריך הזה. כאן ניתן לקרוא על תפקידם של אנשי המקצוע השונים בתחום, כיצד לבחור אותם ולקבל כמה טיפים מנצחים עבור שיפוץ בתים בראש שקט. 


טיפים מנצחים עבור שיפוץ בתים – כך נעשה את זה נכון


אין ספק שעשית חיפוש נרחב ומדוקדק בכל אתרי העיצוב המוכרים, נעזרת בחברים שעברו בדיוק אותו הדבר ואספת המלצות מאתרים שונים. אנחנו כאן כדי לרכז את הנקודות שאנחנו חושבים, כאנשי מקצוע, שמומלץ להתייחס אליהן ולהביאן בחשבון, כאשר ניגשים לשיפוץ הבית. קיימות אינספור גישות 


התמקדות במטרה


הגדרת יעדים ומטרות עבור שיפוץ בתים הם משימה ראשונה במעלה. קל מאוד להתפזר ולהיסחף עם החלטות ותקציב. אולם, הגדרת יעדים תשמור אותך ואת הסביבה שלך ממוקדים במסגרת התקציב שהגדרת. לאחר המחשבה הראשונה על תחום השיפוץ, חשוב להגדיר גם את הקווים האדומים שלו – לאילו חללים לא נכנסים, לאיזה פרטים יורדים ובאיזה סוג חומרים לא ייעשה שימוש. התמודדות עם מה שקשור ישירות לשיפוץ וליעדים שהגדרת יהפוך את התקופה הזו לקלה הרבה יותר ונעימה בכל היבט.


לצפות את העתיד


כאשר אנו מתכננים שיפוץ בתים, אנו חושבים על מרחב ביתי שישרת אותנו שנים רבות קדימה. לכן, המחשבה על הרחבת המשפחה, הרגלי אירוח וניקיון, חללי חוץ, נוחות בגיל מבוגר ועוד – כל אלו קריטריונים שמומלץ לקחת בחשבון, על מנת שההשקעה בשיפוץ הבית תהפוך להשקעה בטחה שתהיה שווה לטווח ארוך עבורך ועבור המשפחה שלך. 


לקבוע את השורה התחתונה


אף אחד מאיתנו לא אוהב הפתעות לא צפויות וברוב המקרים, הפתעות כאלו מתבטאות ישירות בחשבון הבנק שלנו. לכן, קביעת תקציב בתהליך של שיפוץ בתים הוא חלק בלתי נפרד מכל פרויקט. כפי שכולנו יודעים ושמענו לא מעט – אין שיפוץ שלא חורג מהתקציב. כדי להימנע מכך, מומלץ להכניס חריגות אפשריות מהתקציב מראש, ולקחת אותן בחשבון כחלק בלתי נפרד מהתקציב עצמו. במקרים רבים התקציב חורג ב-10% מהתקציב המקורי. מועד קביעת התקציב הוא בדיוק הרגע בו מומלץ לחשוב על כל מה שעלול להשתבש ולתמחר כל טעות אפשרית. במקרה הכי גרוע – נישאר עם עודף תקציב שיתפנה לבחירת חומרי הגמר, או יחזור לחשבון הבנק שלנו. 


לעקוב אחר ההוצאות


אמנם, התקציב והחריגות האפשריות ממנו כבר נקבעו. אך אין הדבר אומר שאנו יכולים להניח אותו בצד ולסכם את השורה התחותנה בסוף השיפוץ. תהליך שיפוץ בתים הוא תהליך מסועף במיוחד וממושך, חשוב ביותר לעקוב אחר כל קטגוריה וההוצאות שלה ולוודא שאנו מאזנים את התקציב כמו שצריך, כדי להימנע מהפתעות שבדרך. 


לדבר על זה


אין דבר מהנה יותר מאשר לדבר על השיפוץ הצפוי והחיים החדשים שמחכים לך ממש מעבר לפינה. כדי להנות מהרגע הזה אפילו יותר, מומלץ על הדרך גם לבקש המלצות על חנויות לאביזרים שונים, חומרי גמר ותובנות שעל הדרך, מנקודת מבטם של הדיירים. כל אלה בסופו של דבר יהפכו לסל תובנות שלך שתוכל להעביר הלאה, מרגע שהשיפוץ שלך יסתיים. 


לקרוא את האותיות הקטנות


במהלך שיפוץ בתים, אנו מתקשרים בחוזים מול אנשי מקצוע רבים. על כן, מומלץ לעיין בכל חוזה, לחשוב על כל חתימה ולשמור עותקים מכל הזמנה. האותיות הקטנות נוגעות לטווח האחריות, ההובלה, איכות המוצר ועוד. חשוב לעבור על כל הפרטים כדי לא להיות מופתעים ברגע האמת. 


לקבל השראה אבל לזכור שבבית הזה אנחנו הולכים גם לגור


אין גבול להשראה מכל אתרי העיצוב במרחבי הרשת עבור שיפוץ בתים בכל קנה מידה – החל מהלבשת הבית ועד הפרט הקטן ביותר בחדר האמבטיה. החשיפה לפתרונות תכנון ועיצוב יכולה לבלבל כל אחד. החיפוש אחר ההשראה צריך להיעשות בצמוד לערכים, התקציב והכוונות שלנו כלפי הבית. כך, נוכל להיות בטוחים שנקבל את התוצאה הרצויה (והיפה) שתשרת אותנו שנים רבות במידת הנוחות המרבית. אז אין צורך להיגרר אחר טרנדים אלא לחשוב, בשיתוף אנשי המקצוע שנבחרו, על ההרגלים שלך, הפונקציונאליות של התכנון והעיצוב עצמו – כל אלה בהתאם למידותיך. 


להבין את התפקיד שלך בתהליך


כבעלי דירות ובתים, אנו רוצים להיות מעורבים בכל פרט ופרט בתהליך שיפוץ בתים. אולם, לעיתים אנו נוטים להפריז במעורבות ולהפוך להיות אנשי מקצוע מהשורה השנייה אשר עלולים להתערב שלא לצורך בעבודתם של אנשי מקצוע ובמקרים מסוימים אף לקחת החלטות שייתכן ויעלו לנו ביוקר בהמשך הדרך. אם ידעת כיצד לבחור את אנשי המקצוע הנכונים – מומלץ לתת בהם אמון. כשבעל המקצוע המנהל את השיפוץ שלך בעל ניסיון עבודה בשטח ומול לקוחות, תמיד יהיה מקום לשאלות ומענה מקצועי הולם. כדיירי הבית, נשתתף בתהליך ונהיה נגישים כמי שהולכים לגור בבית, ולא כמי שתכננו את התשתיות לפרטי פרטים, ההבחנה הזו תחסוך הרבה מאוד אנרגיות ותאפשר לנו להמשיך להיות חלק מהתהליך הזה בהנאה מרובה.


לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר


כאשר אנו ניגשים לתכנון שיפוץ הבית שלנו, נגלה מהר מאוד כי מדובר בתחום רחב במיוחד הכולל אנשי מקצוע, ספקים, מעצבים, מתכננים, מנהלי פרויקטים ועוד. כיצד נדע כי בחרנו את איש המקצוע הנכון? אלו כמה נקודות שמומלץ לקחת בחשבון לפני שבוחרים את איש המקצוע לעבוד עמו:


ניסיון – ניסיון מקצועי הוא אחד מהקריטריונים החשובים ביותר בבחירת איש מקצוע. אין צורך ללכת בעיניים עצומות אחרי חברות גדולות שקיימות עשרות שנים בתחום – זה לא הדבר היחיד שנחפש בניסיון. גם אם מדובר בחרה קטנה יותר, ניסיון בשטח של כמה שנים מול לקוחות מרוצים היא אינדיקטור לא קטן.


שאיפה לחדשנות – האם בעל המקצוע מעודכן בנעשה בתחום העיסוק שלו? האם קיימים פתרונות חדשים וחכמים בשוק והוא נשאר עם האצבע על הדופק? ככל שהשנים עוברות, תחום שיפוץ בתים, בניה ופתרונות חכמים לבית מתחדשים, מתעדכנים ושואפים להעניק לנו את חוויית המגורים הטובה ביותר. האם בעל המקצוע עמו שוחחנו מפגין את הבקיאות הזו ומאפשר לנו להיחשף לחדשנות בתחום?


המלצות ממקור ראשון – לפני כל חתימה על חוזה עם איש מקצוע, מומלץ לבקש שניים – שלושה מספרי טלפון של לקוחות אשר סיימו עבודה בהיקף דומה לשלך, עבור המלצות. בשיחה כנה עם לקוחות מרוצים (ואולי במקרה נגיע גם ללקוח מרוצה קצת פחות), נדע בדיוק מהן נקודות החוזקה או החולשה שיש לבעל המקצוע. אמנם, אין צורך לפסול על הסף איש מקצוע אם קיבלנו ביקורת שאיננה מושלמת מכל בחינה. הנקודות החשובות הן – מקצועיות, עמידה בזמנים, אמינות ועבודה עם חומרי הגלם הטובים ביותר שהוכיחו עצמם לאורך זמן. אם קיבלנו אישור על הקטגוריות הללו, אפשר להמשיך לקריטריונים הבאים בלב שלם. 


תיק עבודות – מומלץ לבקש תמונות של עבודת שיפוץ בתים שהסתיימה, עבור בחינה של עבודות הגמר והפרטים הקטנים שנותנים את הטון בבית. 


התמחות – כל איש מקצוע משקיע בלימוד וצבירת ניסיון בתחום בו הוא מתמקצע. קיימים אנשי מקצוע שעושים הכול מהכול, בכל רגע נתון. אולם, חשוב לשאול לגבי ניסיון והתמחות בנושא הספציפי שמעוניינים לשכור את שירותיו עבורו. כך, נבין אם זו עבודה שבעל המקצוע עושה "על הדרך", או בעבודה שהוא מבין בה כל פרט ופרט ויודע לתכנן אותה עד קבלת התוצאה המושלמת עבורך. 


יחס אישי ומקצועי


נגישות ושיתוף מידע – האם בעל המקצוע משתף אותך בתהליך העבודה והפרטים? האם הוא נגיש ועונה על השאלות שלך? אם כן, כנראה שיש עם מי לדבר ונוכל לבחור בלב שקט לעבוד עם מישהו שישתף אותנו לאורך הדרך. אם התשובה היא לא – מומלץ לחשוב פעמיים אם אנו מרגישים בנוח להיות לא מעורבים בתהליך והאם זה חשוב לנו. 


אינטואיציה – אחרי כל השאלות המקצועיות הללו, יש נושא אחד חשוב מאין כמוהו – תחושת הבטן שלנו לגבי איש המקצוע. האם הוא משרה עלינו אווירה של ביטחון? האם נוח לנו במחיצתו? האם ההתרשמות שלנו טובה ממנו? אם בנוסף לכל הרשימה הארוכה הזו התשובה היא כן – כנראה שמצאנו את איש המקצוע המושלם עבורנו. אם התשובה היא לא – אל חשש, עוד נגיע לאדם שיעזור לנו להשיג את השיפוץ שרצינו בהרגשה טובה ובטוחה יותר. 


מיהם בעלי המקצוע ומהו תחום אחריותם במסגרת שיפוץ הבית?


שיפוץ בתים הוא תחום רחב במיוחד הכולל אינספור אנשי מקצוע וספקים. כדי לעזור לך ולעשות מעט סדר בבלאגן, אלו כמה מהתפקידים המובילים אשר לרוב מלווים שיפוץ בתים, בהיקף משתנה ותיאור התפקיד שלהם. לא כל שיפוץ בית דורש מעורבות של כל אנשי המקצוע במקביל. 


אדריכל


תפקיד האדריכל במהלך שיפוץ בתים הוא לתכנן את הפרויקט בהיבטים שונים, על פי הצרכים הייחודיים שלך כלקוח. האדריכל הוא זה אשר מוציא את התוכניות עבור הקבלן ומנהלי הפרויקט – תוכנית מצב קיים, תוכנית הריסה, תוכנית אינסטלציה ועוד, בשיתוף אנשי המקצוע המתאימים לכל אחת ואחת מהתוכניות – מקונסטרוקטור ועד יועץ התשתיות. 


מעצב פנים


בשלב זה מדובר בצד המהנה והיפה יותר של התהליך. הלבשת חלל, בחירת חומרי גמר, טקסטורות ומרקמים, התאמת צבעים ואקססוריז עד הפרט האחרון. במקרים רבים מעצבי ומעצבות פנים יכולים לתכנן יחד איתך את תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו, ללא מעורבות אדריכל אך בעזרתם של אנשי המקצוע המורשים לכך. 


מנהל פרויקט


תפקיד חשוב למהלך הכללי של השיפוץ – אדם שבוחן ומפקח על השיפוץ מנקודת מבט מערכתית. הבנת צרכי הפרויקט שלך לפרטי פרטים – החל מבניית כתב הכמויות, מציאת אנשי המקצוע, עמידה בלוחות זמנים, בקרת איכות וכלה בפיקוח על העבודה. מנהל הפרויקט ילווה אותך עד שלב קבלת המפתח לבית החדש שלך. 


קבלן


קבלן הוא מנהל העבודה בשטח, אשר עובד בצמוד לאדריכל או למעצב הפנים, הבאת אנשי המקצוע הנוספים אשר תומכים בשיפוץ הבית – קבלן חשמל, אינסטלציה ועוד. כדיירי הבית נפגוש אותו במהלך העבודה, נשאל את השאלות, נתעדכן בכתב הכמויות ובלוחות הזמנים ועוד. 


ספקים שונים


ספקים מלווים אותנו לאורך כל הדרך. מדובר בספקי הקרמיקה והשיש, הפרזול, הנגרות ועוד. מדובר באנשי מקצוע או יבואנים מומחים בתחומם, אשר מחזיקים במלאי החלקים והמוצרים הדרוש לפרויקטים שונים של שיפוץ בתים. לרוב, לכל קבלן ואיש מקצוע הספקים המוכרים לו עמם הוא מעדיף לעבוד. אולם, אם במהלך המחקר שעשית טרם השיפוץ הגעת לכמה ספקים ואנשי מקצוע שהתרשמת מהם – אין כל מניעה לבקש ממנהל הפרויקט/מעצב הפנים או הקבלן להיעזר בהם. 


את שיפוץ הבית עושים עם אנשי המקצוע המובילים בשוק


כפי שראינו, תהליך שיפוץ בתים הוא תהליך מרגש ובעל היבטים רבים ומגוונים. לצד התהליך הממושך, ההוצאות, המתח והציפייה – מומלץ להקיף את עצמך באנשי המקצוע המובילים בשוק. כדי להבטיח את תהליך השיפוץ הטוב והאיכותי ביותר, אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר עוד היום – הייטק יזמות וניהול שיפוצים – עבודות באבן טבעית – וללמוד על השירותים הרבים שהחברה שלנו נותנת. מחיפויי אבן טבעית, עבודות שיפוצים וליווי פרויקטים מתוך ניסיון וידע רב שנאסף לאורך השנים. כל שנותר לעשות הוא להשאיר פרטים באתר או ליצור עמנו קשר במספר הטלפון - 052-6309000 ונחזור אליך בהקדם. 


logo בניית אתרים