1. דף הבית
  2. עבודות שיפוצים
  3. שיפוץ מטבח

שיפוץ מטבח


כל מה שרצית לדעת על שיפוץ מטבח 

חלל המטבח הוא אחד מהחללים המשמעותיים ביותר בבית. בבתים רבים בישראל, מדובר למעשה בחלל אחד פתוח הכולל את המטבח, פינת האוכל והסלון אשר משקיפים זה על זה והופכים את הבית שלנו למרחב משפחתי ונעים בו מתרחשת הפעילות החשובה ביותר בבית. לכן, בין אם מדובר על שיפוץ מטבח קיים או תכנון מטבח חדש, זוהי משימה חשובה מאין כמוה, כזו שתלווה אותנו שנים רבות קדימה ואף תשפיע על ההתנהלות בבית כולו. כדי להבטיח שניגש למשימה הזו על הצד הטוב ביותר ונפיק את המיטב מעבודות השיפוץ הקרבות, חשוב להקיף את עצמנו באנשי מקצוע טובים שילוו אותנו מתחילת הפרויקט ועד סופו. 


לתכנן את המטבח שתמיד רצית


שיפוץ מטבח קיים, או תכנון מטבח חדש מראשיתו, עשוי להתגלות תוך זמן קצר למורכב משחשבנו. על פניו, כל מה שאנו זקוקים לו הוא מקום למקרר, חיבור לגז ולצנרת, ומשטח עבודה מספק. אולם, אלו רק הדרישות הבסיסיות ביותר כדי שנוכל לקרוא לחלל בבית "מטבח". אבל מה לגבי נוחות השימוש, התאמה לצרכים, מחשבה לטווח ארוך, חללי אחסון מספקים וזרימת העבודה בחלל? על כל אלו אמונים אנשי המקצוע הטובים ביותר אשר הוכשרו לתכנן את המטבח שלנו. אז לצד בחירת הקרמיקה והשיש, הפרזול והתאורה הנעימה והפונקציונאלית – יש עוד כמה שלבים בדרך שמומלץ להקדיש להם מחשבה – הנה כמה מהם:


המשולש הקדוש


סידור האלמנטים המשמעותיים והשימושיים ביותר במטבח בסדר הנכון יכולה לחולל פלאים בחוויית הבישול והשהייה במטבח. אנו כמובן מדברים על מיקום המקרר, הכיור והגז/התנור. אם נעצור לרגע ונחשוב על סדר הפעולות שלנו בתהליך הבישול ונפרק אותו לשלבים נקבל את הסדר הבא:


מקרר – ראשית התהליך, ממנו אנו מוציאים את חומרי הגלם לבישול.


הכיור ומשטח העבודה הצמוד לו – סידור המצרכים בסמוך לכיור, שטיפה וייבוש בטרם מתחיל הבישול.


משטח עבודה להכנה עבור העמדת סירים ומחבתות על גבי הכיריים, או סידור תבניות עבור התנור. 


אלו הם שלושת השלבים החשובים ביותר ועל כן נוצר המשולש של המטבח שכולל את מיקום המקרר, מיד אחריו כיור ולאחר מכן – מוקד הבישול. ביניהם משובצים משטחי עבודה ייעודיים עבור כל שלב, בהתאם לגודל שהוכתב על ידי הצרכים הייחודיים של הלקוח. 


הרגלי שימוש וצרכים ייחודיים


שיפוץ מטבח הוא הזדמנות נהדרת לחשוב מחדש על ההרגלים שלנו. לפני שנשב לתכנן את המטבח החדש ונבקש כמה שיותר חללי אחסון ומשטחי עבודה, חשוב לערוך רשימה מסודרת ולתעדף את הצרכים שלנו. אחרי הכל, אנו פועלים בחלל מוגדר היטב בבית ונרצה לנצל אותו כמה שיותר טוב ולקבל את התוצאה היעילה והנוחה ביותר. אם אנו מתכננים מטבח עבור משפחה מרובת נפשות, נחשוב מראש על חללי אחסון משמעותיים כמו מזווה שיחליף את ארונות האחסון ומשטחי עבודה ביחס מתאים. כמו כן, נחשוב על ממדיהם של מכשירי החשמל להם זקוקה משפחה כזו ונקבע מחדש את המידות המיועדות לכל אלמנט. כך, אנו פורצים את הסטנדרט המוכר, שלא ידענו כלל שאיננו מתאים לנו ומקבלים את המטבח שבאמת רצינו. אותם כללים חלים גם על דירת יחיד עם חלל מטבח קטנטן בהם גר אדם שאיננו נוהג לבשל. כאשר תכנון המטבח מותאם לך באופן אישי – השמים הם הגבול. 


עיצוב נכון הוא עיצוב שעובד בשבילך


מהרגע שניצתה בנו המחשבה על שיפוץ מטבח קיים, כנראה שיצא לנו להיחשף ללא מעט מקורות השראה מעלפים ויוקרתיים במיוחד. אולם, לא כל מה שנראה יפה בהכרח עובד יפה. כאשר מדובר בחלל פעיל במיוחד כמו המטבח, חשוב לשים את הצרכים שלנו מעל האסתטיקה. אין הכוונה להזניח את העיצוב – להפך. הכוונה היא שהאסתטיקה תשרת את הצרכים שלנו וכך נקבל את המטבח היפה והמתאים ביותר עבורנו. אז גם אם אי מרכזי וחיפוי זכוכית לקיר נראה מאוד יפה על הנייר – מומלץ להתייעץ עם מעצבת, אן עם חברת התכנון והשיפוץ, כדי לוודא ששיפוץ המטבח שלנו יהיה גם יפה וגם יעיל במיוחד. 


לשפץ את המטבח הקיים בתשומת לב מרובה לשפה העיצובית של הבית


כאשר אנו מתכננים שיפוץ נקודתי בבית הכולל רק את מרחב המטבח, יש כמה נקודות שמומלץ לשים לב אליהן, כדי לוודא שאנו משיגים את התוצאות הרצויות ביחס לשפה העיצובית הקיימת בבית וביחס לצרכים החדשים שאנו רוצים להטמיע בו. בשלב זה, נכנסים לתמונה הצבעים, המרקמים והתאורה הנהוגה בבית. 

אם אנו מבקשים לחבר את חלל המטבח עם פינת האוכל והסלון, מומלץ לשים לב לצבע הפרזול ולגופי התאורה, כך שיתאימו לשאר הבית ולא יבלטו בניגודם. כמו כן, גוון השיש יושפע מגוון הבד של הספה וצבע הארונות יושפע מפאלטת הצבעים הנהוגה בפינת האוכל. התוצאה הסופית הרצויה היא כזו שבמבט אחד, נרגיש כי מדובר בשפה עיצובית אחת שמוכתבת בבית והופכת את החלל להרמוני – הן במבט והן בתחושה הכללית. כדי לוודא שאנו לא מפספסים את הפרטים הקטנים שעלולים לבלוט בטעות, מומלץ לצלם כמה תמונות של הבית או החלל עמו המטבח החדש עתיד להתחבר, להדפיס אותן ולהביא לכל פגישה, עם כל בעל מקצוע בדרך. כך, נוכל לעקוב אחר הבחירות שלנו ולוודא שהן הולמות את החללים הקיימים. 


מטבח פרובאנס, מודרני או בכלל אקלקטי – כל מה שרצית לדעת על אופנת המטבח


בכל מקום אליו נסתכל, ניתקל בסגנון שונה של מטבח. אחד בסגנון כפרי ורומנטי, האחר בעל קווים נקיים ואסטטיים ואחד אחר יהיה גם וגם וגם. כיצד נדע מה מתאים לנו? אנחנו כאן בדיוק בשביל זה. עיצוב ותכנון של מטבח מחדש הוא תהליך שלם הכולל בחירת אלמנטים רבים, מכשירי חשמל והעמדת הצרכים הייחודיים של כל לקוח מעל הכל. לכן, שיפוץ מטבח קיים הוא משימה שמומלץ לעשות עם מקצוענים אשר עוקבים אחר החידושים בתחום, האופנות הקיימות ומתמחים בהתאמת הסגנון לצרכים של הלקוח. לכן, אספנו עבורך כמה מהסגנונות הבולטים כיום בארץ בתחום עיצוב המטבחים. כדי לשמוע על סגנונות נוספים וההתאמות הנדרשות במהלך שיפוץ מטבח קיים לחזון שלך, אנו מזמינים אותך להתייעצות עם אנשי המקצוע בצוות שלנו.


סגנון מטבח כפרי


סגנון המטבח הכפרי הוא סגנון עשיר במרקמים וטקסטורות של חומרים טבעיים. כאן נשתמש בזכויות מעוטרות, מרקמי עץ גסים (אך נעימים) למגע, חזיתות משופשפות, חיפוי בריקים, פרזול מושחר, אבן טבעית ועוד. גופי תאורה ציוריים ירחפו מעלינו ופינת האוכל תהיה מעץ מלא בעל נוכחות עם כסאות תואמים. עבור שיפוץ מטבח קיים שיתאים לסגנון הכפרי, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בקיאים בתחום, כך נוכל להימנע מהעמסה מיותרת על החלל ולקבל את התוצאה הרצויה ביחס לשאר הבית. 


הסגנון המודרני


מטבח מודרני הוא מטבח המתאפיין בקווים נקיים ובפאלטת צבעים רגועה ומונוכרומטית. מדובר במטבח פונקציונאלי המכיל חללי אחסון עבור הפריטים השונים ומכשירי החשמל, אשר נועדו לאפשר ניקיון עיצובי מקסימלי. תהליך שיפוץ מטבח בסגנון מודרני ייקח בחשבון כל פריט ומכשיר במטבח וימצא את המקום הראוי והמתאים ביותר, כך שבסופו של דבר, יתקבל מטבח מאופק, נקי ופשוט לתחזוקה.


על הסגנון הים תיכוני כבר שמעת?


מטבח ים תיכוני הוא מטבח שמבקש הרבה מאוד אוויר ואור טבעי. לכן, ייקבעו פתחים משמעותיים בחלל, אשר מתאימים לכיוון השמש כך שבשעות הצהריים, בהן המשפחה מתאספת נוכל להנות מאור השמש יחד. כמו כן, הצבעים הראשונים שעולים לראש הם גוונים שונים של כחול-טורקיז ולבן וברחבי המטבח נתלה אלמנטים שונים כמו מחבתות, כוסות ושאר האקססוריז של המטבח. אלו הפריטים שיכניסו את הצבע והחיים לחלל שירגיש טבעי בזכות חומרי הגלם האיכותיים ממנו המטבח בנוי ומתוכנן כמו שימוש באבן טבעית וקרמיקה מצוירת. 


לעצב בסגנון אקלקטי


סגנון אקלקטי הוא סגנון שלם בפני עצמו, הכולל כמה סגנונות במקביל. כדי שלא נקבל חלל שהוכתב על ידי הקושי שלנו לעשות את הבחירות במשטחים, הצבעים והסגנונות השונים, מומלץ לתכנן מראש כל אלמנט במטבח ולוודא שזה באמת עובד. הכנת לוח השראה של גוונים, סגנונות ובחינה שלהם במבט אחד יכולה לסייע רבות. במקרים אחרים, מומלץ להיעזר במעצב או במתכננים אשר תחום התמחותם הוא שיפוץ מטבח, כדי לוודא שנוכל גם להנות מפונקציונאליות וגם מהיופי והעושר שבשילוב הסגנונות. כך נוכל להנות ממטבח עם אלמנטים מודרניים, כפריים וגם סקנדינביים – כולם יחד. 


המטבח הסקנדינבי


הסגנון הסקנדינבי יצא ממחוזות חדרי השינה והסלון וכעת מגיע גם למטבחים – שילוב אלמנטים טבעיים עם פאלטת צבעים רגועה בצבעי פסטל ולבן ובמקרים מתאימים אף הצבע השחור יתקבל בברכה. בסגנון זה, שילוב של מרקמים שונים של עץ באלמנטים משמעותיים בחלל, לצד חומרים טבעיים כמו אבן, שיש ועוד הם שילוב מנצח. כמו כן, נעשה שימוש נרחב בצמחיה טבעית וניצול מקסימלי של אור טבעי. במקרה בו נתכנן שיפוץ מטבח קיים ונרצה להתאים אותו לסגנון הסקנדינבי, ייעשה שימוש מופחת ככל האפשר באלמנטים של פרזול ונבקש ליצור חזיתות שקטות ונקיות מכל הפרעה עבור חלל הרמוני במיוחד.  


להגשים את החלום של מטבח בסגנון פרובאנס


לעיתים, רבים המבקשים לערוך שיפוץ מטבח, מבלבלים בין הסגנון הכפרי לסגנון פרובאנס. לא מדובר בטעות גמורה, שכן יש בין שני הסגנונות הרבה מאוד דמיון. אולם, מטבח פרובאנס הוא בהיר, חלק ושקט יותר בהשוואה לזה הכפרי. השימוש בגווני השמנת העמוקים שולט לרוב, בתוספת שימוש נרחב בעץ וחומרים טבעיים. החזיתות ייהנו מצביעה אחידה והפרזול המתאים יהיה בגווני נחושת ופליז. 

שיפוץ מטבח קיים עבור לקוחות הוא מלאכה שאין להקל בה ראש .כאשר מדובר באנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בחירת הסגנון והפרטים הם חלק בלתי נפרד מהשירות והליווי של הלקוחות. מרגע שנבחר הסגנון המועדף, העבודה האמיתית היא הכרות עם הלקוח והתאמת הצרכים שלו לסגנון הנבחר. כך, תתקבל התוצאה הנכונה והיפה ביותר בכל היבט. לסיום, נסכם את הנקודות החשובות ביותר בתהליך שיפוץ מטבח:


בחינת צרכי הלקוח


בניית תוכנית עבודה עבור שיפוץ מטבח קיים 


בחינה של סגנון עיצובי


התאמה בין צורכי הלקוח לסגנון הנבחר


בניית מסגרת זמנים לשיפוץ המטבח


התחלת עבודה


מסירת מטבח החלומות ללקוח


אנשי מקצוע מנוסים עומדים לצדך


חברת הייטק יזמות וניהול שיפוצים – עבודות באבן טבעית, היא חברה בעלת ניסיון נרחב ומוכח בתחום שיפוץ המטבחים ובעבודה עם אבן טבעית לחללי פנים וחוץ. בעזרת צוות מקצועי ואדיב ועבודה עם חומרי הגלם הטובים ביותר, אנו מעניקים את מעטפת שלמה של שירותים, אשר מאפשרים לכל לקוח ולקוח שלנו ראש שקט. נשמח לשמוע ממך כל מה שאפשר על החלום למטבח המושלם ועל כל הקשיים שבדרך ולתרגם אותם יחד לתהליך עבודה מפורט, אשר בסופו יתקבל מטבח החלומות שלך. לכל שאלה נוספת, קבלת הצעת מחיר  או התייעצות, ניתן ליצור עמנו קשר במספר הטלפון 052-6309000, או להשאיר פרטים באתר, ונחזור אליך בהקדם. 


logo בניית אתרים