1. דף הבית
  2. עבודות שיפוצים
  3. שיפוץ שירותים

שיפוץ שירותים


כל מה שרצית לדעת על שיפוץ הבית והפעם שיפוץ שירותים

אז הגיע הזמן לעשות שיפוץ. ברוב המקרים, לא נרוץ לתוכנית שיפוץ מקיפה בכל הבית, אלא נבחר להתמקד בחלל אחד, כזה שלרוב נסתר מעיניהם של האורחים שלנו, אך בעל השפעה גדולה במיוחד על חוויית המגורים שלנו. החלל המועדף על רבים מבעלי הבתים כיום הוא חדר השירותים – בין אם הם מיועדים לשימושם של אורחים, או בין אם הם משויכים ליחידת ההורים בבית. כל שיפוץ דורש תקציב מסוים וכך גם שיפוץ שירותים בלבד. כדי לעזור לך לתכנן את השיפוץ הטוב והיעיל ביותר, הכנו עבורך את המאמר הזה, בו ננסה לגעת בכמה שיותר משתנים שישפיעו על תכנון התקציב והעבודה בפועל.


מה כולל שיפוץ שירותים?

כמו בתהליכים רבים בחיים, גם הכותרת הזו למעשה מכילה הרבה מאוד פרטים קטנים. על אף שלעתים קרובות נזדקק לשיפוצים כוללים בחדר השירותים, במקרים מסוימים תספיק החלפת כלים סניטריים בלבד. אז מתי נעשה שיפוץ גדול ומתי נלך על תהליך ממוקד? שאלה טובה. אם מדובר בדירה ישנה הזקוקה לריענון והחלפת תשתיות, כנראה שמדובר בשיפוץ בקנה מידה גדול יותר. שיפוץ שכזה ייעשה לרוב בדירה שרכשנו מיד שניה והלאה, דירות שהצנרת בהם כבר ידעה תקלות מרובות ועוד.

אולם, אם מדובר בדירה חדשה בה התשתיות אינן מצריכות התערבות כירורגית שכזו, או לחלופין מדובר בדירה שכורה בה אין כוונה להשקיע תקציב גדול במיוחד – ניתן להסתפק בשיפוץ ממוקד כמו החלפת כלים סניטריים והדבקת קרמיקה חדשה על גבי זו הקיימת.


אם אנו מעוניינים "לרענן" את חדר השירותים, לעיתים נוכל להסתפק רק בהחלפת טקסטיל והדבקת קרמיקה וכך נקבל חדר שירותים מחודש בתקציב קטן יחסית. כדי לדעת איזה סוג שיפוץ חדר השירותים זקוק לו, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום ולבחון את האופציות בהתאם לתקציב.


מידות מינימום לתכנון שיפוץ שירותים קטנים ונוחים

כאשר אנו מתכננים שיפוץ שירותים קטנים או גדולים – יש כמה מידות מרווחים שכדאי שנקפיד עליהם. לאורך השנים, נגלה שהמרווח הקטן הזה עושה שינוי גדול בחוויית המגורים שלנו.

·        האסלה צריכה "ליהנות" ממרחב של 80 ס"מ סה"כ, מכל צד (מודדים מציר האסלה) – 40 ס"מ לפחות

·        ציר פתיחת הדלת – יש לאפשר מרווח של 75 ס"מ לפחות בין פתיחת הדלת למושב האסלה. אותו עיקרון חל על מיקום של ארונות אחסון, כיור או כל אלמנט אחר הממוקם מול האסלה

·        מרווח של כ-65 ס"מ לפחות בין ציר הכיור לציר האסלה (מאמצע לאמצע)

·        מרחב שימוש נוח עבור כיור עומד על כ-100 ס"מ לפחות בחזית


על מה לא מוותרים?

בכל שיפוץ שירותים אנו בונים תקציב ולעיתים נוכחים לדעת כי עלינו לוותר על דבר מה שהיינו מעוניינים בו, או לחלופין לתעדף מחדש את התקציב כך שיכיל יותר אלמנטים. לא משנה מה הסיבה, יש כמה דברים שלא מתפשרים עליהם – לא בהיבט הכלכלי של השיפוץ ולא בבחירות שישרתו אותנו לטווח ארוך במיוחד.

פוגות

הפוגות הן המרווחים שבין האריחים. לעיתים, לקוחות מעדיפים את ההיבט האסתטי על פני זה הפונקציונאלי ומבקשים מבעל המקצוע לוותר על התקן הישראלי ולהניח את האריחים במרווחים הקטנים מ – 3 מ"מ. בנקודה הזו חשוב לומר – סמכו על בעל המקצוע, מרווחים של 3 מ"מ הם אלו שיאפשרו לחיפוי הקיר להחזיק מעמד לטווח ארוך ביעילות רבה. אחרת, אנו מסתכנים בבעיות של רטיבות.

אינטרפוץ מתאים

שיפוץ שירותים גדולים הכוללים מקלחון, כוללים מחשבה גם על הצנרת. אותו חלק קטן בשם אינטרפוץ, המותקן בקיר, הוא זה האחראי על מספר ה"יציאות" של הצנרת. אם נבחר באינטרפוץ 3 דרך, נקבל 3 יציאות – מים חמים, מים קרים וראש מקלחת/מזלף. לעומת זאת, עם נבחר באינטרפוץ 4 דרך – נקבל את כל האפשרויות – לא נצטרך לבחור בין ראש מקלחת למזלף ונקבל את שניהם. קיים הבדל במחיר, כמובן, אולם בכל הנוגע לתכנון המקלחת, מומלץ לחשוב על משתמשי הבית ולפי כך לבחור את האינטרפוץ המתאים ולהשקיע תקציב נוסף במידת הצורך. הסיבה לכך היא שהאינטרפוץ מותקן בקיר והחלפה עם הזמן תביא לשבירה של הקיר ושינוי משמעותי ויקר יותר. לכן, אם יש לך צורך בשימוש במזלף במקלחת או האמבטיה עבור אמבטיות לילדים, או לשימושים שונים בשגרה כמו מילוי דלי בנוחות עבור שטיפת הבית , ובנוסף מעוניין בראש גשם לנוחות מרבית בשימוש אישי – כנראה שאינטרפוץ 4 דרך ישרת אותך טוב יותר לאורך זמן.

ריצוף חלק

בחירת הריצוף היא אחד מהרגעים הנחמדים ביותר בזמן שיפוץ שירותים קטנים וגדולים. אולם, חשוב לזכור שלצד האסתטיקה יש גם את מדד הנוחות והפונקציונאליות. כיוון שמדובר בחדרים רטובים ולחים, מומלץ להקפיד על משטחים ואריחים חלקים ככל הניתן, כדי למנוע מלכלוך לשקוע בין החריצים. אבק שמתערבב עם מים על הרצפה יהפוך ברגע לשלוליות אפרפרות לא נעימות שנעדיף לסלק מהדרך כמה שיותר מהר, מבלי להקדיש את תשומת הלב לכל אריח ואריח שהספיק לתפוס את הלכלוך.


לבחור את האביזרים הנכונים

ברגע שאנחנו חושבים על שיפוץ שירותים קטנים או גדולים, אנו נחשפים למידע טכני רב, סגנונות עיצוב ופריטים שונים שנועדו לשדרג את המראה הכללי ואת נוחות השימוש שלנו. יש כמה קטגוריות שמומלץ להקדיש להן קצת זמן מחשבה לפני שעושים את הבחירה הסופית. אלו כמה קטגוריות שאנו מאמינים שישפיעו על התקציב ומידת שביעות הרצון לאחר השיפוץ.

סוג האסלה

בנקודה זו מדובר בעניין של תקציב וגודל החלל. קיימות מספר סוגי אסלות פופולריות: אסלה תלויה עם מיכל הדחה נסתר, אסלת מונובלוק ואסלת P, המקובעת לרצפה ומיכל ההדחה ממוקם גבוה מעליה. בכל קטגוריה ניתן למצוא מגוון של דגמים בתקציב משתנה. אם נרצה לרכוש אסליה תלויה עם מיכל הדחה נסתר, יש לקחת בחשבון את המידות הנדרשות עבור הטמעת המיכל בקיר גבס שיתווסף לחלל. כדי להיות על הצד הבטוח, מומלץ להתייעץ עם איש המקצוע הרלוונטי, גם עבור בחירת המותג עצמו.

פרזול ומתלים

ידיות הארונות, מתלים עבור מגבות פנים וגוף, אביזרי תליה נוספים ואחסון. כל אלה נותנים את הטון במבט הכולל של חדר השירותים ולכן כאשר ניגשים לעבודת שיפוץ שירותים גדולים או קטנים, מומלץ לערוך סקר שוק קטן וייעודי לאביזרים אלו, כדי לוודא שלא מפספסים ועומדים בתקציב. במקרים אחרים בהם נשאיר את הבחירה של האלמנטים הללו לרגע האחרון, ייתכן ונאלץ להתפשר ולקנות מספקים שונים חלקים שונים, שיפגמו בתוצאה הסופית ובמראה הכללי של חדר השירותים לאחר השיפוץ.

משטחים

תחת הכותרת הזו, נכנס כל משטח בחדר השירותים והאמבטיה – המשטח עליו מונח הכיור, משטחים נוספים המלווים ארונות אחסון או מכונת כביסה ומייבש. כל משטח שכזה צריך לשרת אותנו לאורך זמן כאשר הוא ממוקם בחדר רטוב. לכן, חשוב לבחור במשטחים איכותיים כמו שיש. אם נבחר בעץ, חשוב לוודא כי חומר הגלם עבר את העיבוד המתאים להתקנה בחדר לח.

תאורה

במקרה הזה, ההתלבטות הגדולה היא בדרך כלל בין תאורה לבנה או צהובה. בעוד תאורה לבנה מעבירה תחושה נקייה, בהירה וברורה. תאורה צהובה יכולה לספק את כל אלו רק באור רך יותר ומחמיא. לכן, אם מדובר בעבודת שיפוץ שירותים קטנים עבור אורחים, כנראה שאין צורך באווירת חדר הניתוח. אולם, אם השיפוץ הוא עבור שירותים וחדר אמבטיה, מומלץ לקחת בחשבון פונקציות נוספות כמו התארגנויות בוקר, איפור, קוסמטיקה וכו' – פעולות שקל יותר לבצע תחת אור בהיר ולבן, הנאמן יותר למציאות.

טקסטיל

כאשר אנו חושבים על שיפוץ שירותים קטנים, אנו נוטים להזניח את נושא הטקסטיל. גם אם מדובר בשיפוץ אמבטיה – וילונות, שטיחי אמבטיה, מגבות וכיוצא בזאת, הם פריטים שלרוב נקדיש להם מחשבה כשהשיפוץ יסתיים והשירותים יכנסו לשימוש שוטף בבית. אמנם, אין סיבה מיוחדת להקדיש נתח משמעותי מתקציב השיפוץ לטקסטיל, אך מומלץ לקחת בחשבון שזה הטאץ' האחרון של השיפוץ עצמו ושווה להקדיש לו כמה רגעים של מחשבה. השקעה בטקסטיל חדש לחדר האמבטיה תביא עמה את הניחוח המרענן והנקי שרצינו.


אילו החלטות ישפיעו על מחירו של שיפוץ שירותים קטנים או גדולים?

לפעמים ההחלטות שנראות לנו ברורות מאליהן עלולות לעלות לנו בתקציב גבוהה במיוחד.

אופן הנחת האריחים

דוגמה פשוטה לכך היא סוג האריחים שנבחר לריצוף חדר השירותים וחיפוי הקיר. אם נבחר בדוגמה של בריקים, סגנון נפוץ במיוחד במחוזותינו, חשוב לדעת כי אופן ההנחה שלהם על הקיר תשפיע על עלות העבודה - ובגדול. אם נבחר למקם אותם בצורה אנכית, כך שהפאה הקצרה יותר ממוקמת למעלה, העבודה תהיה יקרה בהרבה מהנחה קלאסית של בריקים. כמו כן, אם נבחר ריצוף שמשתלב בצורות מסוימות במהלך הנחתו ויש להרכיב אותו כמו פאזל במקום הנחת אריחים רנדומליים זה ליד זה, גם עבודה זו תעלה יותר.

מידות מיוחדות של כלים סניטריים

כל פריט סניטרי שנבחר שחורג מהסטנדרט, עלול לייקר משמעותית את שאר הרכיבים. לדוגמה – אם נבחר למקם כיור שקוע במשטח – אם נבחן מידה החורגת מהסטנדרט, ספק המשטח יצטרך להשקיע עבודה נוספת במשטח. כמו כן, צביעה של מוצר קיים כמו ברז, עלול לייקר גם כן את המחיר הסופי.

בנוסף, אם נרצה להתאים את חדר השירותים להתניידות בכיסא גלגלים לדוגמה, מדובר בהרחבת הפתחים והתאמת המקלחת ואביזרים נלווים לשירותים. אם מדובר בשיפוץ שכזה, חשוב להתעדכן במחירים מבעוד מועד כדי להתאים את התקציב באופן מיטבי, מבלי להתפשר על נוחות השימוש.

היקף השיפוץ

כפי שהזכרנו בתחילת המאמר, היקף שיפוץ שירותים גדולים או קטנים משתנה מלקוח ללקוח, על פי הצרכים וההעדפות שלו. שיפוץ קוסמטי בלבד יעלה הרבה פחות משיפוץ הכולל החלפת צנרת. את הכיוון הכללי לשיפוץ ניתן לקבל בסיוע מאיש מקצוע ובהתאם לכך להתאים את התקציב או לבחון חלופות נוספות.


שיפוץ עושים רק עם מקצוענים

כל עבודת שיפוץ שנעשה בביתנו, בין אם קטנה או גדולה, דורשת את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור השגת התוצאות הטובות ביותר. לכן, חשוב לבחור באנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחומם, אשר מגובים בהמלצות כנות מהשטח. אצלנו, תחת קורת גג אחת ניתן למצוא צוות מקצועי עבור ייעוץ, תכנון ושיפוץ חללים מגוונים. לכן, בין אם נדרש לך שיפוץ שירותים אחד, או שיפוץ בית כולל, הגעת למקום הנכון.

כעת, לאחר שניסינו לגעת בכמה שיותר תחומים הקשורים לשיפוץ שירותים גדולים או קטנים, הכוללים מקלחת (או שלא), אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר לכל שאלה נוספת הנוגעת לתכנון ושיפוץ על פי הצרכים הייחודיים שלך כלקוח.אנו בהייטק יזמות וניהול שיפוצים – עבודות באבן טבעית, צברנו ניסיון רב לאורך שנים בעבודה מול לקוחות בעלי צרכים מגוונים ונשמח לעמוד גם לשירותך. ניתן ליצור עמנו קשר עוד היום במספר הטלפון - 052-6309000, או להשאיר פרטים באתר זה ונחזור אליך בהקדם. 

logo בניית אתרים